<< Naspäť na aktuality

Historické poznatky o tradičnej hodine

Agenti LGBNT lobby na čele so zapredanými historikmi a skorumpovanými sociológmi sa nám snažia nahovoriť, že tradičná hodina nemá v histórii tradíciu a existuje v súčasnej podobe len asi 150 rokov.

Omyl! Poprední svetoví historici na čele s Erichom von Dänikenom, datujú tradičnú hodinu do počiatkov našej civilizácie. Už egyptské pyramídy sú postavené tak, aby ctili dvanástku ako posvätné číslo tradičnej hodiny:

Tradicne pyramidy

Keď dešifrujeme rôzne pohľady na pyramídu, dostávame vzorec 3x4. Výsledkom tohto výpočtu je 12 (plus dph)

Je to málo známe, ale aj božích prikázaní bolo pôvodne dvanásť. No Mojžiš si priniesol na horu Sinaj malé kamene, a tak sa posledné dve prikázania nezachovali. Mojžišovi sa nechcelo merať cestu nadol po nové kamene. Navyše, boli to také somariny (“Nebudeš iným do života sa miešati” a “Budeš ženu za človeka považovati”), že ich ani nie je škoda.

Mojzis na hore Sinaj

Obraz tradičnej hodiny v kresťanstve

Ježiš Kristus, prvý katolík na juh od Trnavy, bol sám veľkým fanúšikom tradičnej hodiny. Množstvo historických artefaktov z jeho života na to poukazuje. Známa je napríklad selfie z oslavy Lazarových znovunarodenín:

Jesus selfie Christ

Dôkaz o oddanosti k tradičnej hodine podáva aj známe známe Turínske plátno:

Turinske hodiny

Odtlačok Kristovho tela na Turínskom plátne. Tradičné hodiny na ľavej ruke sú jasne viditeľné.

Tradičná hodina v živote Slovanov

Slovania kedysi nepoznali inú než tradičnú hodinu. Keď bol kráľ Svätopluk nútený franskou LGBNT lobby k prijatiu netradičných hodín, na protest začal nosiť na ľavej ruke groteskne veľké náramkové hodinky, ktorých medené ručičky boli natrvalo nastavené na 12:12.

Svatoclock

Gigantické náramkové hodiny sú zvečnené aj na Svätoplukovej soche.

Starí Slováci (ktorí v Podunajskej nížine žili ešte pred Maďarmi a dinosaurami) boli jednými z najvytrvalejších národov v dodržiavaní zabehaných tradícií. Niektorí z nich dokonca dodnes odmietajú dekadentné novoty akými sú: netradičná hodina, ústna hygiena, literatúra či logika.

Národné obrodenie či národné ohrozenie?

V devätnástom storočí zažila tradičná hodina významné ohrozenie zo strany Štúrovcov. Ich rozvratná činnosť sa začala prejavovať už keď sa pokúšali vykoreniť naše národné tradície prostredníctvom spolkov striedmosti. Nuž, čo by sa už aj dalo očakávať od Štúra, ktorý ani s nami nepije, ani ženu nebije. Prečo sa len od nás takto dištancuje?

Ludovit Stur (chronosexual)

Ľudovít Štúr. Bol utajený chronosexuál?

Svoj odpor k tradičnej hodine ukryli obrodenci do textu piesne Nad Tatrou sa blýska. Vo štvrtej slohe sa spieva “Hej rodina milá, hodina odbila”. Odbíjanie hodín môže dokonca indikovať sklony k bimsexualite, ale to je už len špekulácia.

Hodina odbila

Špekuláciou nie je fakt, že štúrovci nepoznali ypsilon. Preto sa verš dá interpretovať aj tak, že “hodina odbyla”, čiže prestala byť. Oboje je rovnako nebezpečné a je šokujúce, že náš školský systém štúrovcov oslavuje a neinformuje naše bezbranné deti o ich protislovenskej činnosti.

Odkaz dvanástky v kultúre

Tradičná dvanásta hodina zanechala hlbokú stopu v našej kultúre. Dvanásť je tradičné číslo. Je to tradičný počet apoštolov. Tradičný počet mesiačikov v rozprávke. Tradičný počet prstov, keď vaši predkovia po niekoľko generácií nevytiahli päty z rodného valala.

Aj Panna Mária by bola dvanásťbolestná, keby sme priznali, že mávala tie ženské veci. Tradičných dvanásť nás sprevádza od počiatku vekov, keď nás Boh stvoril presne o 12:00, až do súčasnosti.

Koniec-koncov, ked zapnete moderný digitálny budík prvýkrát, ako ho pán boh zmontoval, aký čas bude ukazovať? Dvanásť nula nula!

Tibor, Eliot, Ignac a Milan

RNDr. Tibor Eliot Ignác Milan, PhD.

Autorský tím pozostávajúci z jediného známeho prípadu rozštvrtenej osobnosti.
Zaoberá sa výskumom a publikovaním v oblasti histórie a politológie.

Je tiež odborník na UFO, východnú filozofiu, drogovú problematiku, západnú filozofiu, teóriu dutej Zeme, severskú filozofiu, nákupy odpočívacích systémov, južanskú filozofiu, starostlivosť o deti, alternatívnu medicínu, samurajov, ninja korytnačky, marketing, život, vesmír, vlasovú kozmetiku a vôbec.

Vysokú mieru vedeckého uznania dosiahol hlavne medzi ostatnými chovancami ústavu politológie a histórie. Vo voľnom čase sa rád hrá na križiakov či publicistov.

Vybrali.SME.sk

Prečítajte si tiež: